Öppet hus och öppen skoldag

Genom att besöka oss på öppet hus och på en öppen skoldag skugga en elev under en helt vanlig skoldag, kommer nog magkänslan att leda dig rätt! 

Öppet Hus

Läsårets första öppet hus är på torsdag 6/12 mellan kl 17-20. Du får då träffa skolans rektorer, lära mer av lärare och elever om skolans olika program samt skapa dig en känsla av skolans lokaler och testa på vår goda skolmat. Varmt välkommen!

Öppen skoldag 

På öppen skoldag kan du komma och vara med en hel skoldag för att känna på hur det skulle vara att gå på Globala. Skoldagen kan anpassas tidsmässigt efter behov. Vi har vår första öppna skoldag 8 februari. Vill du anmäla dig till vår första öppna skoldag? Mejla vår SYV, Sofia på sofia.sundberg@stockholm där du anger önskemål om program och tider under dagen. 

Dela: