Öppet hus och Öppen skoldag

Om du vill känna av hur det faktiskt är att vara elev på Globala, ska du komma på öppen skoldag. På öppen skoldag får du vara med i undervisningen för en klass i antingen årskurs 1 eller årskurs 2 på valfritt program en hel eller halv skoldag. Skoldagen kan anpassas tidsmässigt till antingen förmiddagen (start 8:30), eftermiddagen (start 12:00) eller heldag.

Öppen skoldag 7 februari (FULLT), 12 februari (FULLT) och 27 april (obs - byte av dag i april!)

För att delta på öppen skoldag måste du anmäla dig på förhand. Obs - det är nu fullt både på fredag 7/2 och onsdag 12/2. Anmäl dig istället till måndag 27/4 -

Klicka här för att komma till anmälan: https://forms.gle/7wLi5tE8EH26u4tj7

Mer information om schema för öppen skoldag skickas på mejl till alla som anmält sig cirka en vecka innan öppen skoldag. Om du har frågor, mejla vår studie- och yrkesvägledare Sofia på sofia.sundberg@edu.stockholm.se

Infokväll torsdag 16 april klockan 18-19

 

Dela: